Онлайн-лекції від професора з Німеччини

6 – 18 березня у ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» для студентів та магістрантів математичних спеціальностей, а також майбутніх докторів філософії відбулися відкриті лекції на тему: «Semigroups of  Transformations on Finite and Infinite Sets», які проводив відомий вчений-алгебраїст з Німеччини, професор математики Потсдамського університету та Інституту математики та інформатики Болгарської академії наук Йорг Коппітц. Лекції було присвячено напівгрупам перетворень скінченних та нескінченних множин, зокрема розглянуто кілька класичних напівгруп перетворень, поняття напівгрупи перетворень з обмеженим рангом, наведено деякі класичні результати теорії напівгруп перетворень. Відзначимо, що саме через перетворення здійснюються зв’язки теорії напівгруп з іншими науковими напрямами, зокрема, такими як теорія графів, теорія алгоритмів, абстрактна теорія автоматів, кристалографія, ядерна фізика тощо. На сьогодні теорія напівгруп складає окремий потужний розділ загальної алгебри, який має власні методи досліджень, задачі та численні результати, а її окремим об’єктам присвячуються цілі монографії. Крім того, тематика лекцій відповідала напряму досліджень викладачів кафедри алгебри та системного аналізу, а також магістрантів та аспірантів математичних спеціальностей. Лекційний матеріал було наочно подано у вигляді презентації, а всі поняття проілюстровано великою кількістю прикладів, що зробило матеріал більш доступним для розуміння.

semigroups

Відкриті заняття проходили в умовах віддаленого доступу шляхом відеоконференцій, які загалом тривали близько 6 академічних годин. На початку заходу з привітальним словом до професора Коппітца звернулися проректор з науково-педагогічної роботи, доктор педагогічних наук, професор Ваховський Л. Ц., директор Навчально-наукового інституту фізики, математики та інформаційних технологій, кандидат технічних наук, доцент Могильний Г. А., а також завідувач кафедри алгебри та системного аналізу, доктор фізико-математичних наук, професор Жучок А. В., за запрошенням якого й було організовано ці лекції. Вони від імені університету та студентів подякували професору Коппітцу та висловили сподівання на майбутню співпрацю та зустрічі у такому форматі. На лекціях також були присутні студенти й інших спеціальностей нашого інституту, викладачі, завідувачі кафедр, зокрема, завідувач кафедри інформаційних технологій та систем, кандидат педагогічних наук, доцент Семенов М. А., завідувач кафедри фізико-технічних систем та інформатики, доктор технічних наук, доцент Козуб Ю. Г., а також представники деканату.

проректор ЛНУ Ваховський Л. Ц.директор НН ІФМІТЖучок А. В.

Науково-викладацький склад університету та, зокрема, кафедри алгебри та системного аналізу висловлює щиру вдячність шановному професору Йоргу Коппітцу та сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Теґи