Історія інституту фізики, математики та інформаційних технологій

Історична довідка

1 березня 1921 - був створений Луганський державний педагогічний інститут;
1927 р. - був створений факультет професійної освіти за техніко-математичним відділенням;
1931 р. - був створений фізико-математичний факультет;
2001 р. - був створений Інститут економіки і бізнесу, до складу якого увійшли основні
спеціальності фізико-математичного факультету;
1 грудня 2007 - був створений Інститут інформаційних технологій.

25 червня 2013 - був перейменовано у  Інститут фізики, математики та інформаційних технологій.

010 Беляєв Маслов
Приміщення у Луганську

01 вересня 2014 - був переміщений у м. Старобільськ, Луганська область
25 червня 2016 - був перейменован у  Навчально-науковий Інститут фізики, математики та інформаційних технологій.
23 серпня 2017 - був переміщений у м. Рубіне (пров. Клубний, 12), Луганська область

Приміщення у Старобільську Приміщення у Старобільську
Приміщення у Рубіжному приміщення у Рубіжному

Фізико-математичний факультет

Роки існування: 1931-2001
Серед видатних вчених фізмату:Кононенко Петро Іванович, Богомолов Петро Дмитрович, Корабльов Іван Пилипович, Сміченко Андрій Семенович, Москвич Михайло Іванович, Гаврилко Григорій Іванович, Лоповок Лев Михайлович, Куландіна Олександра Миколаївна та інші.

Ці вчені - яскраві особистості, професіонали, вимогливі керівники та організатори наукового та творчого життя фізмату.

Серед випускників фізико-математичного факультету - видатні педагоги, інженери, вчені, діячі культури, чиновники, бізнесмени та підприємці, керівники та активісти громадських організацій всеукраїнського та регіонального рівня, а також безліч молодих талановитих людей, отримавши на фізматі знання і життєвий досвід, впевненопочали свій професійний шлях.

Інститут фізики, математики та інформаційних технологій

Інститут фізики, математики та інформаційних технологій (ІФМІТ) є наступником фізико-математичного факультету, "фізмату", який був заснований у 1931 році.

ІФМІТ успішно здійснює науково-дослідну і навчально-виховну діяльність, спираючись на кращі світові й вітчизняні традиції, керуючись сучасними принципами і новітніми тенденціями розвитку сфери освітніх послуг.

За значні досягнення в організації навчального процесу ІФМІТ відзначено срібною медаллю виставки „Сучасна освіта в Україні – 2010” у номінації: „Компетентнісний підхід у вищій освіті”.

Матеріальна база ІФМІТ та висококваліфіковані кадри фахівців дозволяють готувати педагогів, науковців, інженерів, викладачів. ІФМІТ випускає бакалаврів та магістрів за спеціальностями:

• середня освіта за спеціалізаціями (математика, фізика, інформатика),
  • комп'ютерна інженерія,
  • комп'ютерні науки,
  • інженерія програмного забезпечення,
  • інформаційна, бібліотечна та архівна справа,
  • фізика та астрономія,
  • математика,
  • системний аналіз.

Більш детальну інформацію щодо особливостей вступу дивись в розділі "Вступнику". Та в розділі спеціальності.

ЗМІСТ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ І ДИСЦИПЛІН ПРЕДСТАВЛЕНО
в розділі "Публічна інформація", "Освітні програми та перелік їх компонентів"

В ІФМІТ функціонують навчальні та наукові лабораторії, комп’ютерні класи, які обладнані сучасними приладами та спеціалізованим устаткуванням. Студенти ІФМІТ неодноразово займали призові місця на всеукраїнських студентських олімпіадах та брали участь у конкурсах студентських наукових робіт.

ІФМІТ з гордістю зберігає славні традиції життя фізмату, адже з покоління в покоління передаються традиції симбіозу міцних знань і мистецтва. Віримо, що випускники ІФМІТ впишуть в історію ЛНУ імені Тараса Шевченка нову сторінку успіху, здобутого копіткою працею, наполегливістю й спільною натхненною роботою студентів та викладачів.