X ювілейна студентська олімпіада з алгебри

У НН ІФМІТ відбулася X ювілейна студентська олімпіада з алгебри, присвячена пам’яті професора В. М. Усенка.

20 травня у навчально-науковому інституті фізики, математики та інформаційних технологій за допомогою популярного сервісу онлайн-комунікацій Zoom пройшла вже X ювілейна студентська алгебраїчна олімпіада, присвячена пам’яті видатного українського алгебраїста, доктора фізико-математичних наук, професора Віталія Михайловича Усенка. Вчений працював у нашому університеті з 2001 по 2006 роки й за цей період зробив значний внесок у розвиток алгебри в Луганській області та Україні. За ініціативою професора В.М. Усенка та при підтримці керівництва університету в 2002 році був організований відомий на сьогодні у світі математичний журнал «Algebra and Discrete Mathematics», який з 2012 року включений в міжнародну наукометричну базу даних Scopus, а з 2016 – в базу даних Emerging Sources Citation Index (Web of Science).

На початку заходу зі вступним словом до студентів звернувся завідувач кафедри, професор Анатолій Жучок, який стисло розповів про стан сучасної алгебри в науці та основні напрямки її розвитку. З організаційними питаннями та умовами завдань студентів ознайомив голова журі, професор Юрій Жучок. Зазвичай олімпіада з алгебри проводиться для студентів математичних спеціальностей і проходить в один тур. Завдання, запропоновані студентам, мали загальноалгебраїчний характер і відносились до таких класичних розділів математики як теорія чисел, лінійна алгебра, загальна алгебра і теорія напівгруп.

НН ІФМІТ

Переможцем олімпіади став студент 2-го курсу спеціальності «Середня освіта (Математика. Фізика)» Кісельов Костянтин. Студентки 1-го курсу магістратури спеціальності «Середня освіта (Математика)» Кривушина Ганна та Лигута Юлія поділили ІІ місце. Студент 1-го курсу спеціальності «Середня освіта (Математика)» Малінський Олександр зайняв ІІІ місце.

Вітаємо переможців та бажаємо всім учасникам подальших успіхів!

Кафедра алгебри та системного аналізу

 

Теґи