Захист практики

Співробітники кафедри інформаційних технологій та систем неухильно працюють над підвищенням конкурентоздатності здобувачів освіти, впроваджуючи у навчальний процес завдання та умови праці максимально наближені до реальних виробничих ситуацій. Так в цьому році для здобувачів освіти другого курсу спеціальності 121 інженерія програмного забезпечення проєктно-технологічна практика відбувалась у вигляді командної праці.

Студенти розділились на групи, кожна із яких повинна була виконати командний проєкт при цьому працюючі по одній із методологій управління проєктами, одні студенти обирали Kanban, інші Scrum.

Нагадуємо, що Kanban — це концепція підтримки безперервного потоку завдань та їх ефективного виконання завдяки максимальній ефективності роботи команди, а Scrum – підхід управління проєктами для гнучкої розробки програмного забезпечення. Скрам чітко робить акцент на якісному контролі процесу розробки.

Завершальним етапом практики був публічний захист результатів кожної із команд, журі складалось із завідувача кафедри ІТС Миколою Семенова,  старшого викладача Володимира Донченка, асистента Володимира Матієвського та студентів інших курсів.

kanbankanbanscrumscrum

У ході захисту команди промоделювали захист  своїх доробок перед замовниками, тобто презентували працю своєї програми, кожен зі студентів при цьому розповідав про функціональність за яку він відповідав. Також було проведено обговорення плюсів та мінусів кожної із методологій.

У ході аналізу feedback здобувачів кафедри було прийнято рішення продовжувати проводити практики в цьому форматі. Співробітники кафедри ІТС впевнені, що наближення умов навчання до реальних виробничих процесів допоможе в майбутньому знайти нашим випускникам своє місце на ринку праці.

Теґи